Під час кризи ціни на елітні хутряні вироби зростають

Українські ферми, де вирощують хутрових тварин, працюють із рентабельністю 50-300% і не відчувають конкуренції. Італія, Китай, Туреччина та Греція дедалі більше цікавляться українським хутром. Про розвиток такого бізнесу розмовляємо з представником компанії Chinchilla Real — "Королівська шиншила" — Григорієм Стахівим.

Чи давно в Україні вирощують шиншил?

— Цей напрямок бізнесу почав розвиватися відносно нещодавно — 10-15 років тому. Тому в Україні шиншилових ферм небагато, хоча рентабельність цього бізнесу пристойна. Компанія Chinchilla Real спеціалізується на вирощуванні племінних шиншил кольорів темний стандарт, чорний оксамит, білий вільсон, гетеро бежевий, гомо ебоні.

Чи вплинула економічна криза на попит на хутро?

— Не вплинула. Восени торік побували на багатьох виставках: "Шкіра і хутро" в Мінську, "Світ хутра" та "Хутра" в "Олімпійському" в Києві, "Хутро й обробка хутра" в Москві, Fur expo Ukraine також у нашій столиці. Там ексклюзивні моделі з відбірного хутра шиншили, горностая, песця, соболя коштують, як новеньке авто S-класу. Ціни коливаються від 3 тисяч до 47 000 доларів у салонах хутра в Києві, Донецьку, Дніпропетровську, Одеси.

Ситуація на цьому ринку змінюється в бік дорожчих ексклюзивних виробів, що підкреслюють елегантний, вишуканий стиль і статус власника. За великою ціною є хоч і вибаглива, зате платоспроможна частина покупців. Цю тенденцію економісти пояснюють так: з року в рік за період світової фінансової кризи в усьому світі мільярдерів і мільйонерів побільшало.

Ціни на дорогі хутрові вироби постійно зростають. На тлі світової фінансової кризи середній приріст становить 11-14 відсотків щороку. Зокрема хутро норки, чорнобурки, горностая, песця, шиншили. Останнє, за даними світового хутрового аукціону, найбільше додало у вартості — 18 відсотків. Дивний як для України факт, адже не часто на вулиці зустрінеш даму в шиншиловій шубі, що може коштувати 30-60 тисяч доларів.

Яка ціна шиншилової шкурки?

— Середня вартість однієї на світових аукціонах хутра — 40-60 доларів. Адже в шиншили найщільніше хутро серед тварин. Йому не страшні паразити, які докучають іншим хутровим тваринам. Шиншила ще й всеїдна тварина, витрати на її утримання невисокі. Тому це рентабельний бізнес із прогнозованим прибутком, що активно розвивається в країнах СНД. На виставці "Шиншиляндія" рідкісних тварин продають по 2-3 тисячі за одну. При цьому великих ферм у нас небагато — близько десятка. Назвати їх великими важко, це в середньому 1000 дорослих племінних шиншил.

Якщо шиншиловодство — вигідна справа, то чому в Україні воно слабо розвинене?

— На мою думку, тому що за технологією для отримання якісної шкурки тваринку потрібно утримувати дев'ять-десять місяців. При тому слід дотримуватися певних нескладних та водночас важливих технологічних моментів. Для більшості наших підприємців планування бізнесу на один, два, а то й на три роки — це ризик. Не хочуть чекати, а збувають шиншилят віком півтора-три місяці на зооринку чи оптовикам. Ті скуповують, а пізніше переправляють у Китай або Росію. Звісно, що ціна на порядок нижча — від 60 доларів, та для багатьох це менш клопітний шлях. В Україні лише кілька компаній працюють на збут шкірок як сировини. Німецькі шиншиловоди дають близько 60 тисяч шкірок на рік, данці — 40, фіни — майже 50. З України ледь назбирується три-п'ять тисяч. Тому й оптовики працюють із нами неохоче.

Які перспективи цього бізнесу в Україні?

— Ми зацікавлені в тому, щоб у нас зростала кількість шиншилових та хутрових ферм. Це дасть можливість організувати пошиття та збільшити кількість сировини. Великі компанії виробників хутрових виробів цікавить обсяг у десятки тисяч. Ціна на хутро шиншил стабільно висока понад 12 років. Її формує великий попит за недостатньої пропозиції.

За консультаціями з питань продажу шиншил та шиншилових ферм, а також їх утримання, допомоги у формуванні дилерської мережі звертайтеся за тел.: (063) 187 34 94, (067) 426 23 57, (098) 552 96 42 та на сайті: www.chinchilla-real.com.ua
Джерело: "Газета по-українськи" №1591 за 31.05.2013. Рубрика Гроші