Розведення шиншил

Основна інформація про розведення і годівлю шиншил.

Що таке шиншила?

Шиншили походять з Анд, з прикордонної частини Чілі, Аргентини, Болівії і Перу. Вирощуються в Україні з 1993 року. Відносяться до ряду Гризунів (Rodentia), роду Chinchillidae і виду Chinchilla. Розрізняють такі види: мала довгохвоста або берегова шиншила (лат. Chinchilla lanigera), короткохвоста або велика шиншила (лат. Chinchilla brevicaudata). Довгохвості шиншили розводяться на хутро на фермах в багатьох країнах світу.

 

Довідка:

- Самка має до 3 окотів в рік

- Період вагітності-110-117 днів

- В одному окоті від 1 до 6 малюків

- В середньому на одну самку в рік до 4-х малюків

- Стандартна сім'я: 4 самки і 1 самець

- За рік доросла тварина з'їдає 11 кг комбікорму і 4-5 кг сіна

- Забій в віці- 8-10 місяців

- На 2 м.кв розміщується 20 шиншил (4 сім'ї) з урахуванням проходів між клітками

- Трудозатрати по догляду за шиншилами: 500 шиншил на 1 людину при повному робочому тижні (41 год)

 

Чому вирощують шиншил в усьому світі?

Тому що:

- Хутро шиншили дороге

- Попит на хутро шиншили росте

- Пропозиція хутра на ринку зростає повільно

- В СНГ мало якісних шиншил

- Корми дешеві і доступні всім

- Шиншила- травоїдна тварина.

- У шиншил хутро дозріває за віком

- Забій відбувається круглий рік

- Вирощувати шиншил просто в порівнянні з іншими тваринами

 

Яких шиншил потрібно вирощувати?

Кожен фермер початківець в першу чергу повинен придбати і підготувати для своєї майбутньої ферми якісних племінних шиншил. Виникає логічне запитання: яка саме шиншила є племінна і як це визначити?

Якісна племінна шиншила це та шиншила, яка дає хорошу ціну за хутро від її потомства.

Так виглядають якісні племінні тварини

На фермі «Chinchilla Real»

 

Яка ціна тоді на племінну тварину?

Факт, що ціна на племінну тварину, завжди перевищує ціну за шкірку, якщо шкірка в середньому коштує 50-60 $, то ціна племінної тварини, яка приносить такі шкірки(потомство) в рази дорожче, тому що такий звір швидко окуповується, як і у всіх інших напрямках тваринництва в світі. Як відомо, на прикладі корів, не та корова племінна яку просто так назвали і яка приносить 10 літрів молока в день, а племінна та, яка приносить 35 літрів, ось Вам і результат! А витрати на утримання одні й ті самі, а прибуток на виході різний, тому і коштує племінна корова в декілька разів дорожче.

Тому логічно, що якісна племінна шиншила не може коштувати дешевше ціни за шкірку.

                                                     

 

Тому вирощуємо якісних племінних тварин!

Що повинен знати фермер початківець?

Початок шиншилового бізнесу слід почати з ознайомлення з відповідною літературою та відвідуванням сучасної хутрової ферми, адже Вам потрібно сформувати правильний підхід до тварин і умов їх утримання:

 

Приміщення

Приміщення для шиншил повинно бути сухим, світлим, позбавленим грибків. Для ферми може бути приміщення цегляне або дерев'яне.

Для розведення годяться також горища, і металеві приміщення (гаражі і т. д), за умови, що в них будуть працювати кондиціонери (влітку), а взимку (обігрівачі), в зв'язку з нагріванням в літній період і низькою температурою взимку.

Щоб забезпечити чистоту, підлога може бути викладена лінолеумом, плиткою.

Для забезпечення повітрообміну повинна бути вентиляція. Можна використовувати природну вентиляцію, але при високій щільності тварин потрібно механічна вентиляція, щоб зменшити концентрацію аміаку і забезпечити необхідну кількість кисню. Також, потрібно пам'ятати про те, що шиншили не люблять протягів.

 

     

 

Приміщення для розведення шиншил, зберігання корму і сіна повинне бути захищене від домашніх тварин, комах (мух, комарів) і гризунів (миш і щурів). Ці тварини є носіями збудників і хворіб.

Наші рекомендації:

Тримати тварин тільки в приміщенні

У приміщенні завжди чисто, сухо і тепло

У приміщенні завжди свіже повітря і немає протягів

При високій щільності тварин повинна бути вентиляція

У приміщенні в якому знаходяться шиншили повинен бути термометр і гігрометр.

 

Клімат

Також потрібно потурбуватися про температуру в приміщенні. Якою вона має бути?

Ми підтримуємо її в межах 12-26 градусів-це оптимальна температура. При такій температурі народжений малюк швидко обсохне і при цьому не простудиться, а дорослі шиншили прекрасно себе почувають.

Ферма повинна бути обладнана системою опалення щоб забезпечувати оптимальну температуру взимку (не нижче 8 градусів)

Влітку якщо це горища або ж металеві приміщення, то в них повинні працювати кондиціонери, тому що коли спека і температура в приміщенні вище 27 С, тварини мляві, так як шиншила не має потових залоз, і охолодити свій організм може тільки за рахунок дихання і через вуха.

Для якості і пружності хутра важлива вологість повітря: вона повинна складати 50-70%. Ніяких додаткових заходів по осушенню повітря в приміщенні ми не застосовуємо. Вологість підтримується природним чином.

 

Клітки для утримання

В розведенні шиншил клітки відіграють дуже важливу роль. Клітка повинна забезпечити оптимальну кількість простору для тварини, дати можливість вільно пересуватися і мати доступ до корму, сіна і води, а також в кожній клітці є висувна двохкамерна ванночка, наповнена піском для купання.

Шиншили в нас розводяться в клітці на сітці, тому відходи і нечистоти падають на піддон, який кожних сім днів прибирається. Прибирання в цій системі дуже просте і зручне, а шиншилове хутро не брудниться. Молодих шиншил, які перебувають з матір'ю до 50-ти днів утримують на металевих піддонах наповнених стружкою. Лоток і стружка забезпечують краще тепло, знижують кількість травм і падінь. Ці клітки універсальні, так як їх можна застосовувати для утримання на сітці так і на піддоні (комбіновані).

4 самки +1 самець разом утворюють одну сім'ю. Кожна самочка в такій клітці має свою «секцію», яку залишати не може, оскільки на шиї має металеве кільце діаметром 8 см. 4 секції мають вихід в загальний коридор. Цей вихід - просто круглий отвір діаметром 7 см. Так що самочка в коридор вийти не може і постійно перебуває в своїй клітці. У самця кільця немає, і він вільно від однієї самки до будь-якої іншої з 4-ох подорожує по загальному коридору. Своєї клітки у нього немає, і він спить та їсть у самок по черзі.

Встановлені одна на одну клітки для 4 сімей утворюють так звану «шафу».

Розведення шиншил в клітках, встановлених одна на одну в шафах, не вимагають великих площ(на 2 кв.м розміщується 4 сімї(20 тварин)), крім того, це зручно в обслуговуванні і забезпечує хороші зоотехнічні умови.

Клітки для шиншил виготовляються безпосередньо на фермі «Chinchilla Real» з оцинкованої сітки.

 

Раціон

Шиншила- травоїдна тварина. На фермі в якості їжі основою є гранульований корм із спеціальним повнораціонним складом і сіно. Для пиття - свіжа вода. Шиншили повинні обслуговуватися в одній порі дня і мати постійний доступ до води та комбікорму.

Корм і сіно повинні відповідати певним вимогам:

не повинні бути з цвіллю або вологими

не повинні містити грибків

сіно має бути сухим, чистим, не прілим

корм і сіно повинні зберігатися в сухому приміщенні без доступу гризунів і комах.

Невиконання цих умов може призвести до несприятливих наслідків

Поряд з хорошими умовами утримання надзвичайно важливою є якість води і постійний доступ до неї. Це основний компонент харчування. Її якість визначає здорове розведення, тому слід давати воду високої якості, придатну для вживання.

Як поїлки ми використовуємо скляні або пластикові пляшки об'ємом 250-500 мл з гумовою пробкою і металевою трубочкою, через яку тварини п'ють воду. Також ми використовуємо систему автоматичного поїння. Вода з резервуара подається уздовж кліток по шлангах.

Не варто економити на харчуванні адже здорові тварини принесуть Вам здорове численне потомство і чудове хутро!

Необхідні роботи на шиншиловій фермі

Ми хочемо Вам коротко повідомити необхідність систематичного виконання певних робіт на фермі.

- Кожен день-оглянув тварин, записав новонароджених, нагодував, напоїв

- Два рази на тиждень - покував (10-15 хв), відкривши купалки в клітинах

- Раз на тиждень - замінив стружку і помив поїлки

- Раз в 2 місяці - просіяв пісок

- Раз на півроку загальна дезінфекція приміщення і кліток

 

Якщо після прочитання даного матеріалу у Вас виникли питання і з'явилося бажання відкрити власну ферму,   телефонуйте нам, ми відкриті для взаємовигідної співпраці і відповімо Вам на всі Ваші запитання.

 

З повагою, шиншилова ферма "Chinchilla Real"

 

-